اعلام نامزدهای سی و ششمین جشنواره فیلم فجر

اعلام نامزدهای سی و ششمین جشنواره فیلم فجر


بازدید : 293 نفر

نامزدهای سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، ساعت 20 شنبه بیست‌و‌یکم بهمن‌ماه، پس از نمایش آخرین فیلم جشنواره در سینمای رسانه‌ها و ۲۴ ساعت قبل از برگزاری مراسم اختتامیه با حضور تمامی اعضای هیات داوران، طی یک نشست خبری در پردیس ملت اعلام  شد.

نامزدهای بهترین جلوه‌های بصری

1- بمب (محمد لطفعلی)

2- به وقت شام (سیدهادی اسلامی(

3- تنگه ابوقریب (حسن ایزدی، جواد مطوری، محمد برادران، محسن خیرآبادی(

4- چهارراه استانبول (فرید ناصر فصیحی(

5- سرو زیر آب (محمد خاکزاد(

6- لاتاری و ماهورا (سینا قویدل(

 

نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه میدانی

1- بمب (عباس شوقی(

2-به وقت شام (محسن روزبهانی(

3- تنگه ابوقریب (محسن روزبهانی(

4-سرو زیر آب (محسن روزبهانی(

5- ماهورا (حمید رسولیان(

 

نامزدهای بهترین چهره‌پردازی

1- تنگه ابوقریب (سعید ملکان(

2-چهارراه استانبول (عباس عباسی(

3-دارکوب (فاطمه کمالی، زهرا کمالی(

4-شعله‌ور (مهرداد میرکیانی(

5- کامیون (بابک اسکندری(

 

نامزدهای بهترین طراحی لباس

1- بمب (سارا خالدی‌زاده(

2- خجالت نکش (رعنا امینی(

3- سوء تفاهم (سارا سمیعی(

4-شعله‌ور (سوسن نوروزی(

5-مغزهای کوچک زنگ‌زده (مارال جیرانی(

 

نامزدهای بهترین طراحی صحنه

1- بمب (محسن شاه‌ابراهیمی(

2- تنگه ابوقریب (محمدرضا شجاعی(

3-دارکوب (آیدین ظریف(

4-سرو زیر آب (عباس بلوندی(

5-سوء تفاهم (کیوان مقدم(

 

نامزدهای بهترین صدابردار

1-بمب (ایرج شهزادی(

2- به وقت شام (طاهر پیشوایی(

3-تنگه ابوقریب (رشید دانشمند(

4-سوء تفاهم (مهران ملکوتی(

5-مغزهای کوچک زنگ‌زده (مهران ملکوتی(

 

 

نامزدهای بهترین صداگذار

1- امپراطور جهنم (بهمن بنی‌اردلان(

2- به وقت شام (علیرضا علویان(

3- تنگه ابوقریب (امیرحسین قاسمی(

4- شعله‌ور (امین شریفی، بابک شکیبا(

5-مغزهای کوچک زنگ‌زده (علیرضا علویان(

 

نامزدهای بهترین موسیقی متن

1- به وقت شام (کارن همایونفر(

2- بمب (النی کاریندرو(

3- تنگه ابوقریب (حامد ثابت(

4-دارکوب (بهزاد عبدی(

5- شعله‌ور (سهراب پورناظری(

6- عرق سرد (کارن همایونفر(

 

نامزدهای بهترین تدوین

1- به وقت شام (مهرداد خوشبخت(

2- دارکوب (فرامرز هوتهم(

3-عرق سرد (بهرام دهقانی، محمد نجاریان(

4-کامیون (مصطفی خرقه‌پوش(

5-مغزهای کوچک زنگ‌زده (مهدی سعدی(

 

نامزدهای بهترین فیلمبرداری

1- بمب (محمود کلاری(

2- تنگه ابوقریب (حمید خضوعی ابیانه(

3- سرو زیر آب (علیرضا زرین‌دست(

4-عرق سرد (فرشاد محمدی(

5-مغزهای کوچک‌ زنگ‌زده (پیمان شادمانفر(

 

نامزدهای بهترین نقش مکمل مرد

1-پژمان جمشیدی برای فیلم سوء تفاهم

2- جمشید هاشم‌پور برای فیلم دارکوب

3- سیامک انصاری برای فیلم بمب

4-فرهاد اصلانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ‌زده

5- مسعود کرامتی برای فیلم چهارراه استانبول

6- نوید پورفرج برای فیلم مغزهای کوچک‌ زنگ‌زده

 

نامزدهای بهترین نقش مکمل زن

1- سحر دولتشاهی برای فیلم‌های عرق سرد، چهارراه استانبول

2- لیلی رشیدی برای فیلم عرق سرد

3-نگار عابدی برای فیلم دارکوب

4- هدی زین‌العابدین برای فیلم‌ عرق سرد

 

 

نامزدهای بهترین نقش اول مرد

1- امیر جدیدی برای فیلم‌های تنگه ابوقریب، عرق سرد

2- امین حیایی برای فیلم شعله‌ور

3- بابک حمیدیان برای فیلم سرو زیر آب

4-رضا عطاران برای فیلم مصادره

5- سعید آقاخانی برای فیلم کامیون

6-نوید محمدزاده برای فیلم مغزهای کوچک زنگ‌زده

 

نامزدهای بهترین نقش اول زن

1- باران کوثری برای فیلم عرق سرد

2-سارا بهرامی برای فیلم دارکوب

3-شبنم مقدمی برای فیلم خجالت نکش

4-ماهور الوند برای فیلم چهارراه استانبول

5- مهناز افشار برای فیلم دارکوب

6- هانیه توسلی برای فیلم سوء تفاهم

 

نامزدهای بهترین فیلمنامه

1- بمب (پیمان معادی(

2- سرو زیر آب (محمدعلی باشه آهنگر،  حامد باشه آهنگر(

3- شعله‌ور (هادی مقدم‌دوست، حمید نعمت‌اله(

4-کامیون (کامبوزیا پرتوی(

5- مغزهای کوچک زنگ‌زده (هومن سیدی(

نامزدهای بهترین کارگردانی

1- به وقت شام به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا

2- تنگه ابوقریب به کارگردانی بهرام توکلی

3-دارکوب به کارگردانی بهروز شعیبی

4- سرو زیر آب به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر

5- کامیون به کارگردانی کامبوزیا پرتوی

6-مغزهای کوچک زنگ‌زده به کارگردانی هومن سیدی

 

نامزدهای بهترین فیلم

1- بمب به تهیه‌کنندگی پیمان معادی و احسان رسول‌اف

2-به وقت شام به تهیه‌کنندگی محمد خزاعی

3-تنگه ابوقریب به تهیه‌کنندگی سعید ملکان

4- دارکوب به تهیه‌کنندگی سیدمحمود رضوی

5- سرو زیر آب به تهیه‌کنندگی سیدحامد حسینی

6-کامیون به تهیه‌کنندگی کامبوزیا پرتوی

7- مغزهای کوچک زنگ‌زده به تهیه‌کنندگی سعید سعدی